Bar Ząbkowski – Ząbkowska 2

Bar Ząbkowski cieszy się ponad 50-letnią tradycją. Od początku powstania mieści się w zabytkowej kamienicy (teraz całkowicie odnowionej), na rogu ulic Ząbkowskiej i Targowej, na warszawskiej Pradze. To jeden z niewielu barów mlecznych, które działają nieprzerwanie od lat. Co ciekawe, lokal zdobył tak ogromne uznanie klientów, że zjeżdżają się do niego mieszkańcy różnych zakątków, nie tylko tej prawobrzeżnej Warszawy.

Ponieważ lubię kulinarne wyzwania, postanowiłam i ja wybrać się na obiad do Baru Ząbkowskiego. Muszę przyznać, że na Pradze to jeden z najlepszych lokali pod wieloma względami. Cieszy tu smak oraz ceny, jak na bar mleczny przystało.

Serwowana tutaj kuchnia jest typowo polska. Niektórzy śmiało określają ją jako tą „jak u mamy”. Kluski śląskie, kopytka, pierogi z różnym nadzieniem, naleśniki, zupa ogórkowa, pieczarkowa z makaronem, rosół i flaki, kotlet mielony z mizerią, kotlet schabowy z zasmażaną kapustką, gołąbki w sobie pomidorowym. Mogłabym tak wymieniać bez końca, bo menu wywieszone na ścianie jest tutaj naprawdę obszerne.

Zamówiłam zupę fasolową (4, 20 złotych), wątróbkę drobiową z cebulką (6, 50 złotych), ziemniaczki (3 złotych) oraz sałatkę z pomidora (3 złotych). Za dwudaniowy obiad zapłaciłam więc  16, 70 złotych. Myślę, że się opłaca, bo dania były rzeczywiście smaczne a same porcje wystarczające, by się najeść. Do tego wszystko świeże, przyrządzane na bieżąco.

Co mnie zaskoczyło, to goście, którzy zajmowali stoliki obok. Po pierwsze, Bar Ząbkowski był zapełniony do ostatniego stolika. Siedzieli przy nich zarówno studenci, emeryci, biznesmeni jak i  rodziny z dziećmi.

Jeśli ktoś chciałby odwiedzić Bar Ząbkowski, może to zrobić codziennie, od godziny 8:00, kiedy to serwowane są śniadania. W tygodniu, lokal jest czynny do godziny 19:00, w weekendy do 17:00. Ciekawostką jest fakt, iż istnieje możliwość składania zamówień na wynos, obsługa Baru dowozi zamówienia również pod wskazany adres. Na miejscu obsługiwani są klienci indywidualni, ale można tu również urządzić jakąkolwiek imprezę okolicznościową.

Bar mleczny zmienił swoje oblicze, stał się nowoczesny. Może nie świadczy o tym wystrój miejsca, bo rzeczywiście nie zachwyca, ale założona strona internetowa z menu i konto na Facebooku świadczą o sporych postępach w zarządzaniu.

Na pewno wrócę tu jeszcze, żeby spróbować innych dań. Urzekły mnie kartacze (9 złotych za 2 sztuki), zrazy wołowe (9, 50 złotych) oraz ryż z jabłkami, cukrem i cynamonem (4, 50 złotych). Każdy znajdzie tu ulubione danie, przypomną się smaki z dzieciństwa. To świetna propozycja dla tych, którzy nie mają czasu na gotowanie w domu i dla osób, które nie chcą wydawać kroci na stołowanie się w drogich, warszawskich restauracjach. Dania, które miałam tu okazję jeść, naprawdę były świetne jakościowo, smakowały wybornie.

Jeśli miałabym oceniać ten lokal, to dałabym mocne 7 punktów w 10 punktowej skali. Odejmuję za marną estetykę podania potrawy i ogólny wystrój wnętrza, które domaga się odnowienia i jakiegoś tematycznego klimatu. Mocny punkt za smak, ceny i lokalizację. Pamiętajcie, że na Pragę dojechać można metrem. W pobliżu Baru Ząbkowskiego funkcjonuje stacja Dworzec Wileński, II linii metra.

Link

One thought on “Bar Ząbkowski – Ząbkowska 2”

  1. No ceny są naprawdę kuszące bo ponad 16 złotych za 2 dania to się opłaca. Normalnie u chinola za kurczaka na chrupiąco bólę 16 złotych a porcje bywają różne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *