Dieta raw food – podstawy stosowania

O diecie raw food można spokojnie mówić jako o nowym stylu odżywiania. Ten trend zdobył już ogromną popularność na całym świecie i miliony osób dostrzegło już zalety takiego sposobu żywienia. Na czym polega ta dieta? Czy wymaga wielu wyrzeczeń i jakie daje efekty? O tym poniżej.

Dieta raw food to nic innego jak spożywanie tylko owoców i warzyw i to w surowej formie. Najlepiej wybierać produkty ekologiczne, wolne od toksyn i pestycydów. To zapewni nam dostateczne zdrowie. Specjaliści twierdzą, że taki sposób żywienia to filozofia, która odmienia życie, a na pewno oczyszcza organizm z toksyn i zalegających w jelitach złogów. Dzięki temu nie tylko gubimy zbędne kilogramy, ale też czujemy się lepiej, mamy więcej energii, lepsze samopoczucie, wzmacnia się odporność naszego organizmu, znikają dolegliwości chorobowe i znacznie poprawia się cera.

Co jeść na diecie raw food? Na ten temat powstało już sporo poradników, a w sieci bez problemu znaleźć można nawet całe jadłospisy. Surowa dieta odchudzająca zakłada spożywanie 5 posiłków każdego dnia oraz picie przynajmniej 2 litrów wody. Codzienne dania powinny być sporządzane na bazie produktów surowych, zupełnie nieprzetworzonych bądź soków czy koktajli. Tutaj świetnie sprawdza się blender kielichowy, który zmieli nie tylko warzywa czy owoce, ale też na przykład orzechy, które są pełne witamin i dobrych minerałów.

Jeśli ktoś stawia na soki, powinien zainwestować w sprzęt, jakim jest wyciskarka do warzyw – pamiętajmy, że sok można wyciskać nawet z tych liściastych, jak szpinak. Sok można też wyciskać z owoców – dobre wyciskarki do owoców sprawdzi się do wyciskania nie tylko soku z cytrusów, ale wszystkich innych owoców, w tym tych najbardziej twardych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *