U Szwejka

Czy restaurację U Szwejka jeszcze trzeba komuś przedstawiać? Warszawiacy doskonale wiedzą, że chcąc zjeść golonkę z pieca ze złotą, chrupiącą skórką, należy udać się właśnie tam. Lokal znaleźć można w ścisłym centrum miasta, dokładnie na Placu Konstytucji 1.

U Szwejka jestem dosyć często. Restauracja jest idealna na spotkanie z przyjaciółmi przy kuflu piwa, rodzinny obiad albo szybki, biznesowy lunch. Cieszą niewygórowane ceny – za obiad dla dwóch osób zapłacić trzeba około 70 złotych, piwo kosztuje jakieś 5 złotych.  Restauracja lubiana jest też za swojską atmosferę no i przede wszystkim przepyszne jadło.

Do odwiedzin U Szwejka zachęca tak naprawdę wszystko. To restauracja z wieloletnią tradycją, zatrudniająca naprawdę świetnych kucharzy i obsługę kelnerską. Dba o każdego gościa, dla najmłodszych utworzono kącik zabaw. W weekendy bawić się tu można przy muzyce na żywo, wyświetlane są również transmisje meczów. Ten, kto się śpieszy, może zamówić jedzenie na wynos.

No dobrze, ale przejdźmy do karty menu, bo to ona jest przecież w lokalach gastronomicznych najważniejsza. Jak wspomniałam, największą popularnością cieszy się tutaj golonka z pieca – to wręcz symbol tego miejsca. Ale na uwagę zasługuje też sznycel gigant czy bramborak. Każdego dnia oferowana jest inna promocja specjalna. We wtorki warto odwiedzić restaurację dla krewetek, bo zamawiając jedną porcję, drugą taką samą otrzymamy gratis. W czwartki serwowane są zaś ostrygi na lodzie, a w piątki mule przyrządzane na różne sposoby: w białym winie, po tajski, w sosie serowym albo salsie pomidorowej.

W standardowym menu znaleźć można łososia z ryżem, kiełbaski jagnięce, żeberka z grilla, stek argentyński albo placek po zbójnicku. Nie brakuje też sałat, takich jak grecka, cesarska oraz z kolorowych warzyw z łososiem i zup – szef kuchni poleca węgierską zupę gulaszową, chłodnik litewski i tradycyjny rosół. Ciekawostką jest specjalne menu dziecięce oraz poranne śniadania. Lokal oferuje też specjalne menu dla grup. Należy do tego dodać, że wszystkie porcje są mega duże i nie ma możliwości, by ktoś wyszedł z tego miejsca z burczącym brzuchem.

Osobiście najbardziej lubię gościć U Szwejka w weekendy. Wtedy organizowane są tu atrakcyjne biesiady z muzyka na żywo. Najczęściej zasiadam w całorocznym ogródku. Przestrzegam wszystkich, którzy jeszcze w tej restauracji nie byli, by rezerwowali stolik z dużym wyprzedzeniem. Inaczej będzie trzeba na taki poczekać nawet kilkadziesiąt minut. Oczywiście, można to robić przy dobrze wyposażonym barze, nikt nie każe marznąć na zewnątrz.

Zachęcam Was również do odwiedzania oficjalnej strony restauracji U Szwejka. W zakładce „aktualności” zamieszczane są obowiązujące promocje – na przykład do każdego zamówionego sznycla, klient otrzymuje piwo, kieliszek wina albo szklankę lemoniady całkiem za darmo.

Restauracja U Szwejka czynna jest codziennie. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 24:00, a w weekendy od 10:00 do 24:00. Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych lokali w mieście.

Tutaj jest strona gospody: http://uszwejka.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *